Oudere info vanuit de kerken

Paasjubel op de begraafplaats

NIJKERK - Paasochtend bent u hartelijk welkom om Paasliederen te zingen op de plek waar de dood lijkt te regeren. Op onze begraafplaats willen we op jubelklanken laten horen, want de Heer is waarlijk opgestaan!

Kom en doe mee om deze Paasdag, voorafgaande aan allerlei kerkdiensten, de lof te zingen aan Hem, Die werkelijk een nieuw en onvergankelijk leven heeft geopenbaard: Jezus Christus.

In Zijn opstanding vinden wij hoop, want de verzoening is blijkbaar een feit. Zijn opstanding is een garantie voor onze opstanding en dus ook hoop voor hen die ons zijn voorgegaan.

Door Zijn opstandingskracht worden ook wij opgewekte mensen. Hartelijk welkom Eerste Paasdag, om 8.30u. op de begraafplaats.

Namens de gezamenlijke kerken van Nijkerk, T.C. Verhoef

Nacht van gebed voor de vervolgde kerk - 9 juni 2023

NIJKERK - Van vrijdagavond 9 juni,  20:00 uur,  tot zaterdagmorgen 04:00 uur is de huiskamer open om samen te bidden voor de vervolgde kerk. Christenen die voortdurend leven onder vervolging ervaren ons gebed als een onmisbare steun.

Deze jaarlijkse nacht van gebed is op  initiatief van stichting Open Doors.

De Levensbron

De Levensbron weet zich met elkaar verbonden door het geloof in de enige echte God. Hij geeft zich aan ons in Jezus Christus en bezielt ons door zijn Heilige Geest.

Die verbondenheid in geloof hebben we vorm gegeven in allerlei onderlinge contacten en afspraken. Omdat we samen bij God horen, willen we ook bij elkaar horen. Geloven is niet maar voor waar aannemen van allerlei zaken. We willen omgaan met God, persoonlijk, maar ook samen een relatie met God hebben.

In de gemeentes gaat het er om dat we elkaar stimuleren in die verhouding met God.

Daarbij is iedereen welkom.

rijgemaakt nijkerk kerk

In Nijkerk heeft de vrijgemaakt gereformeerde gemeente twee wijken.

 

De gemeente Vrijgemaakt Oost en West.

 

Beide wijken maken gebruik van hetzelfde kerkgebouw zoals hier afgebeeld op de foto.

 

 

Hervormd Nijkerk

De Hervormde gemeente vindt het belangrijk om de Bijbel (De Herziene Statenvertaling), regelmatig te bestuderen, erover na te denken en er met elkaar over te spreken. Wij ervaren dat deze gedachtenwisselingen erg belangrijk zijn. De bestudering van het evangelie is ons tot zegen.

De Hervormde gemeente nodigt een ieder, ongeacht of u wel of niet lid van onze gemeente bent, uit om deel te nemen aan activiteiten zoals een bijbelkring, sing-in, jeugdvereniging en zondagsschool voor de kinderen.

Veel doordeweekse activiteiten voor jong en oud vinden plaats in de gebouwen 't Gasthuus (naast de Grote Kerk) en in de Opstandingskerk (Hoefslag 132).

De Hervormde Gemeente heeft 2 kerken:

1. De historische Grote of St. Catharina Kerk aan de Holkerweg 1 in Nijkerk. De kerkdiensten zijn elke zondag om 9:30 uur en 18:30 uur. De historie van de  Grote kerk toont aan dat geloof in God van alle tijden is en dat de Bijbel vandaag nog steeds mensen inspireert en richting geeft.

2. De Opstandingskerk is de andere kerk van de Hervormde Gemeente Nijkerk. Deze kerk bevindt zich aan de Hoefslag 132. De kerkdiensten zijn om 9:30 uur en 16:30 uur. Deze kerk is in 1974 speciaal gebouwd voor de inwoners van de wijk Paasbos. In 2013 is de kerk geheel vernieuwd. Ook in het Paasbos blijkt dat de Opstanding van de Heere Jezus elke zondag veel mensen trekt.

grote kerk toren nijkerk opstandingskerk nijkerk

 

De hervormde gemeente Nijkerk is onderdeel van Protestantse Kerk in Nederland en behoort tot de Gereformeerd Bond.

opstandingskerk nijkerk nieuw

 

opstandingskerk nijkerk recht

informatie contact opstandingskerk

ramen opstandingskerk nijkerk

Kerk School Gezinsdienst op 29 januari 2023

NIJKERK – Opnieuw wordt op de kerk - school - gezinsdienst gehouden. De kerken, de christelijke scholen en veel gezinnen in Nijkerk en Nijkerkerveen doen hieraan mee. Dit jaar is het thema “Koninklijk”. De thema diensten in de kerken worden gehouden op zondag 29 januari 2023. Kom jij dan ook samen met je ouders en grootouders naar de kerk om 9:30 uur?

Wat is een kerk, school en gezinsdienst? Een kerk, school gezinsdienst is een speciale dienst die probeert de verbinding tussen de kerk, school en gezin te versterken. De centrale gedachte hierbij is dat in de kerkdienst, het onderwijs en bij de opvoeding thuis dezelfde Bijbelse uitgangspunten worden gehanteerd. Indien kerk, school en gezin goed op elkaar aansluiten kan de geloofsopvoeding van kinderen beter vorm krijgen. Voor kinderen is het makkelijker indien in de verschillende omgevingen verhalen worden verteld die een directe verbinding met elkaar hebben. Dit kan door een bepaald thema te kiezen dat zowel in de kerk, op school als thuis wordt behandeld.

Kerk, school en gezin kennen hun eigen activiteiten. De kerk wordt versierd met de werkstukjes die op school zijn gemaakt. In de dienst is er extra aandacht voor de kinderen. Een paar van hen mogen (een deel van) de Bijbellezing verzorgen. Een deel van de preek wordt aangepast aan de kinderen.

Op school wordt het thema behandeld door middel van Bijbelverhalen, liedjes en werkjes. De dominee komt naar school om met de kinderen over het thema te praten en zo al vast een brug te leggen.

Het gezin wordt betrokken bij de kerkdienst en de activiteiten op school. Veel ouders gaan naar de kerk om het werkstuk van de kinderen te kunnen zien. De scholen geven aan de kinderen een gezinsdagboekje mee naar huis. De bedoeling is om 3 bijbel verhalen thuis uit de kinderbijbel te lezen. Ook kunnen de opdrachten het beste thuis worden uitgevoerd.

Het Bijbel onderwijs op de scholen zit die week verpakt in een thema: ‘Koninklijk’. Er is aandacht voor hoe God regeert in ons leven, aan de hand van de Bijbelverhalen over Jozef. Naast de verhalen maken we die week extra tijd voor gesprekken, creatieve verwerkingen en zingen. Het hoogtepunt van die week vindt niet op school, maar op 29 januari in een kerk plaats!

Grote Kerk. Holkerstraat 1
9:30 uur

De Fontein,

Ds. Kuypersstr. 2
10:30 uur

Opstandingskerk,

Hoefslag 132
9:30 uur

Gerf.Kerk N’veen, Vrouwenweg 1
9:30 uur

De Levensbron,

Jan Steenhof 53
8.45 uur en 10.45 uur

De Kandelaar,

Meinsstr. 4A
9:30 uur




Joomla