grote kerk Nijkerk PKN

NIJKERK - Op a.s. vrijdag 12 mei 2023 wordt er een psalmzangavond ter ere van het 250 jarig bestaan van de psalmen gehouden. De psalmen dateren uit 1773 en zijn dus al wat jaartjes oud. De psalmzangavond wordt mede vormgegeven door de bovenstemgroep Barneveld. 

Elke Psalmzang liefhebber kent “de Bovenstem” wel. In vroeger dagen werd de Bovenstem in vrijwel elke kerkdienst gehoord. Krachtige zelfbewuste mannenstemmen ondersteunden dan door de Bovenstem de gemeentezang. Deze tegen melodie is ongeveer 165 jaar geleden ontstaan in de vissersplaatsen rond de oude Zuiderzee. Vissermannen zongen veel aan boord en zo werd aan stemontwikkeling gedaan.

Bij een concert wordt het eerste vers van de Psalm in de normale melodie gezongen. En bij het tweede vers zingen de tenoren de Bovenstem. Dit om het verschil goed uit te laten komen.

De avond vindt om 20.00 uur plaats in de Grote Kerk. Op de avond zal Pieter Heykoop ons muzikaal begeleiden. De meditatie wordt voorzien door Ds. M. Messemaker (Herv. Cillaarshoek) en Ds. W. Visscher (Ger.Gem. Amersfoort).

https://www.hervormdnijkerk.nl/

Info vanuit de kerken

Dodenherdenking 2023

NIJKERK - Op initiatief van het Overlegorgaan Kerken in Nijkerk vindt in de Grote Kerk een bezinningssamenkomst plaats op donderdag 4 mei 2023. De aanvang is 18.15 uur. Wie de samenkomst bezoekt, kan na afloop desgewenst aansluiten bij de stille tocht.

Oorlogsmonument Nijkerk

Livestream dodenherdenking Nijkerk

De Fontein

NIJKERK - De Fontein is een relatief jonge gemeente en bestaat nu zo'n 20 jaar. De nevenruimten zijn geschikt voor multifunctioneel gebruik, ook voor buurtactiviteiten.

Een opvallend element in de kerk is de kanselaar, een spreekgestoelte in de vorm van een ramshoorn, een combinatie van een kansel en een lessenaar.

De nieuwe Fonteinkerk in Nijkerk

Aan de buitenzijde is het kruis op het dak –in het donker aangelicht– in het oog springend. „Het kruis is onderwerp van discussie, en dat is een goede zaak”.

De kerk is gebouwd naar een concept van Mari Baauw van Royal Haskoning door aannemer Roelofs & Haasse uit Rijssen.

Hervormd Nijkerk

De Hervormde gemeente vindt het belangrijk om de Bijbel (De Herziene Statenvertaling), regelmatig te bestuderen, erover na te denken en er met elkaar over te spreken. Wij ervaren dat deze gedachtenwisselingen erg belangrijk zijn. De bestudering van het evangelie is ons tot zegen.

De Hervormde gemeente nodigt een ieder, ongeacht of u wel of niet lid van onze gemeente bent, uit om deel te nemen aan activiteiten zoals een bijbelkring, sing-in, jeugdvereniging en zondagsschool voor de kinderen.

Veel doordeweekse activiteiten voor jong en oud vinden plaats in de gebouwen 't Gasthuus (naast de Grote Kerk) en in de Opstandingskerk (Hoefslag 132).

De Hervormde Gemeente heeft 2 kerken:

1. De historische Grote of St. Catharina Kerk aan de Holkerweg 1 in Nijkerk. De kerkdiensten zijn elke zondag om 9:30 uur en 18:30 uur. De historie van de  Grote kerk toont aan dat geloof in God van alle tijden is en dat de Bijbel vandaag nog steeds mensen inspireert en richting geeft.

2. De Opstandingskerk is de andere kerk van de Hervormde Gemeente Nijkerk. Deze kerk bevindt zich aan de Hoefslag 132. De kerkdiensten zijn om 9:30 uur en 16:30 uur. Deze kerk is in 1974 speciaal gebouwd voor de inwoners van de wijk Paasbos. In 2013 is de kerk geheel vernieuwd. Ook in het Paasbos blijkt dat de Opstanding van de Heere Jezus elke zondag veel mensen trekt.

grote kerk toren nijkerk opstandingskerk nijkerk

 

De hervormde gemeente Nijkerk is onderdeel van Protestantse Kerk in Nederland en behoort tot de Gereformeerd Bond.

opstandingskerk nijkerk nieuw

 

opstandingskerk nijkerk recht

informatie contact opstandingskerk

ramen opstandingskerk nijkerk

De Levensbron

De Levensbron weet zich met elkaar verbonden door het geloof in de enige echte God. Hij geeft zich aan ons in Jezus Christus en bezielt ons door zijn Heilige Geest.

Die verbondenheid in geloof hebben we vorm gegeven in allerlei onderlinge contacten en afspraken. Omdat we samen bij God horen, willen we ook bij elkaar horen. Geloven is niet maar voor waar aannemen van allerlei zaken. We willen omgaan met God, persoonlijk, maar ook samen een relatie met God hebben.

In de gemeentes gaat het er om dat we elkaar stimuleren in die verhouding met God.

Daarbij is iedereen welkom.

rijgemaakt nijkerk kerk

In Nijkerk heeft de vrijgemaakt gereformeerde gemeente twee wijken.

 

De gemeente Vrijgemaakt Oost en West.

 

Beide wijken maken gebruik van hetzelfde kerkgebouw zoals hier afgebeeld op de foto.

 

 

Zaterdagavond 1 april 2023 zal gospelkoor The Witnesses uit Ermelo optreden in de Kruiskerk.

Zaterdagavond 1 april 2023 zal gospelkoor The Witnesses uit Ermelo optreden in de Kruiskerk.

Ze brengen "Messiah the Musical", een project van dirigent Tore W. Aas (Oslo Gospel Choir).

Het leven van Jezus, van Zijn geboorte tot aan Zijn hemelvaart, wordt in concertuitvoering verteld.

Aanvang 20.00u, entree €10,-

Joomla